top of page

חמש דרכים להפיק תועלת ממיקור חוץ – נתונים

מדוע להשתמש במיקור חוץכל בית עסק נדרש לשאלה כיצד לנהל את מצבת כוח האדם שלו. בתי עסק רבים, ובניהם בתי עסק בתחילת דרכם, מעדיפים לעתים קרובות לעבוד על פי השיטה של העסקה ישירה. אלא שישנם מקרים


מדוע להשתמש במיקור חוץ

כל בית עסק נדרש לשאלה כיצד לנהל את מצבת כוח האדם שלו. בתי עסק רבים, ובניהם בתי עסק בתחילת דרכם, מעדיפים לעתים קרובות לעבוד על פי השיטה של העסקה ישירה. אלא שישנם מקרים מסוימים במיוחד בתחום פתרונות התקשורת שבהם מומלץ לשקול את השימוש במיקור חוץ. כלי זה יכול לסייע לבתי עסק רבים, בייחוד כאשר מדובר במוקדי שירות לקוחות. כיום קיימת מגמה גלובלית של הסתייעות בשירותי מיקור חוץ, וכל החברות הגדולות ביותר שוכרות את שירותיהם של נציגים מרחבי העולם. במסגרת זו ניתנת לנציגים הכשרה בתחום ממוקד המאפשרת להם לתת שירות מלא ואיכותי ללקוחות. ניהולו של כוח האדם נעשה מול חברת מיקור החוץ, וכך שגרת העבודה בבית העסק אינה נפגעת. להלן חמישה מקרים שבהם מיקור יכול לסייע.


עבודה בסביבה ורסטילית

שוק העבודה היום אינו מוגבל בהכרח לתחום אחד בלבד וכל בית עסק תר אחר אפשרויות שונות להרחיב את תחומי עיסוקיו על מנת להגדיל את מחזור ההכנסות. ישנם מקרים שבהם בית העסק מתכונן להכללתו של תחום עבודה נוסף, אך הוא חסר את כוח האדם המקצועי הנדרש לכך. העובדים הקיימים חסרים את הידע בתחום, וגיוסו של כוח אדם חדש והטמעתו בחברה הוא לעתים הליך מורכב וארוך טווח. במקרים אלו שבהם יש צורך בניהול של פרויקט חדש, או אפילו במקרים שיש צורך בתגבור כוח האדם הקיים בשל דרישות הולכות וגוברות של הלקוחות, ניתן להסתייע בשירותי מיקור חוץ. את השירותים הללו ניתן להגדיר בהתאם לצורך ובהתאם למסגרת הזמן של הפרויקט.


יעילות ומהירות

עבודה מול חברת מיקור חוץ מוגדרת לרוב היטב במסגרת הסכם מסודר. במקרים אלו, לחברת מיקור החוץ יש אינטרס לסיים את הפרויקט במהירות וביעילות. החברה החיצונית מעוניינת מצד אחד להשלים את העבודה על מנת להמשיך לפרויקטים אחרים, ומצד שני, היא מעוניינת להבטיח את שביעות הרצון של הלקוחות שלה. לכן, פעמים רבות, כאשר עובדים עם חברה למיקור חוץ נוכחים לדעת כי הפרויקט מגיע לסיומו במהירות גבוהה יותר וכי ביצועי העובדים עומדים בסטנדרטים גבוהים במיוחד.


כמה זה עולה לי

חברת מיקור חוץ מאפשרת פעמים רבות למדוד במדויק את עלות העבודה על פרויקט מסוים, וכך לקבל תמונה מלאה יותר על מתח הרווחים של החברה. כאשר מבצעים בדיקה מעמיקה של עלות השירותים הנרכשים באמצעות חברת מיקור חוץ, מגלים כי במקרים רבים עלות זו נמוכה משמעותית מעלות ההכשרה והקליטה של עובדים חדשים בחברה. את השירותים ניתן לרכוש מחברת מיקור החוץ בהתאם לצרכים של בית העסק, כך שניתן לתגבר את כוח האדם רק לתקופה מוגדרת שבה הדבר נדרש.


התאמה מרבית בין העובד לבין הפרויקט

ישנם מקרים שבהם נדרש בית העסק לעבוד על פרויקט חדש המצריך מומחיות מיוחדת בתחום מסוים. כעת עומדות בפני המנהלים שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לגייס כוח אדם חדש בעל כישורים מתאימים, או להיעזר במיקור חוץ המעסיק עובדים בעלי ניסיון בתחום. אם מדובר בפרויקט חדש שהמשכיותו אינה ברורה, לא תמיד משתלם להעסיק ולהכשיר כוח אדם חדש. במקרים אלו מומלץ להיעזר באנשי מקצוע איכותיים שצברו ניסיון בעבודה מסוג זה. כך גם ניתן יהיה להתחיל את העבודה על הפרויקט החדש במהירות ובקלות.


ניהול טוב יותר של משאבי החברה

לרשותו של כל בית עסק עומד מאגר משאבים בעל קיבולת מוגדרת וקבועה יחסית. מנהלי העסק צריכים להחליט מהי הדרך הטובה יותר להשתמש בכלים העומדים לרשות החברה. מכיוון שחלק גדול מהצלחתו של בית העסק מתבססים על בנייתה של רשת קשרים עסקית, חשוב להקפיד להקציב משאבים גם לתחום זה. כאשר לרשות בית העסק עומדת חברת מיקור חוץ המספקת כוח אדם מומחה, ניתן לפנות זמן רב יותר לשימור הקשרים העסקיים הקיימים ולביסוסם של קשרים חדשים. באופן זה ניתן להגדיל את מאגר הלקוחות הפוטנציאלי של בית העסק ואת אפשרויות ההכנסה שלה.

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page