top of page

למה להעדיף מיקור חוץ?

ניהול של בית עסק מצליח הוא פרויקט אינסופי המחייב תשומת לב יומיומית למספר רב של משימות ושל פרטים קטנים. פעמים רבות המנהלים מוצאים את עצמם עוסקים בהשלמתן של מטלות רבות, וכך אינם מתפנים לדברים


ניהול של בית עסק מצליח הוא פרויקט אינסופי המחייב תשומת לב יומיומית למספר רב של משימות ושל פרטים קטנים. פעמים רבות המנהלים מוצאים את עצמם עוסקים בהשלמתן של מטלות רבות, וכך אינם מתפנים לדברים החשובים באמת. על מנת שמנהלי בית העסק יוכלו לבנות תכנית עסקית מקיפה ופרודוקטיבית, שתאפשר להרחיב את העסק ולהגדיל את רווחיו, עליהם להקדיש לכך את הזמן הראוי. זוהי רק אחת מהסיבות שבגללן מומלץ לבחור בחברות מיקור חוץ, במיוחד בזמנים שבהם העבודה במשרד רבה. להלן מספר יתרונות נוספים לשימוש במיקור חוץ.


די לדחיינות

בעת הפעילות השגרית של בית העסק, נדרשים העובדים לעסוק לא פעם במטלות משרדיות רבות הגוזלות את זמנם היקר. מטלות אלו יש אמנם לבצע, אך השלמתן באה על חשבון השלמת משימות אחרות שהן לעתים חשובות יותר בטווח הרחוק. במסגרת ניהול חכם של משאבי מיקור החוץ, ניתן להפנות לחברה חיצונית את אותן המשימות הדחופות וכך לפנות את זמנם של העובדים. באופן זה יוכלו העובדים להשקיע את מרצם באותם הפרויקטים לטווח רחוק שנזנחו בשל צרכים מידיים אחרים. כך יוכל בית העסק להשקיע גם במחקר שיווקי ובהגדלת מאגר הלקוחות של החברה.


גישה זולה ונוחה לטכנולוגיה מתקדמת

בעולם שבו אנו חיים, הטכנולוגיה משחקת תפקיד חשוב. לשוק העבודה חודרים כל העת חידושים המבטיחים לייעל את התהליך העבודה ולפשט אותו. אלא שבניגוד לדעה הרווחת, בית העסק אינו חייב לאמץ החידושים הללו. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בתשתיות תקשורת ובציוד תקשורת. בשנים האחרונות החלו יותר ויותר בתי עסק לאמץ את שיטת העבודה החדשה לפיה שירות הלקוחות של בית העסק מבוצע דרך חברת מיקור חוץ חיצונית. אופן פעולה זה מאפשר לא רק לחסוך במקום רב (אין צורך בעמדות נציגים מרובות), אלא גם מפנה את זמנו של מנהל העסק לדברים חשובים יותר.


ניהול בית העסק בקלות וביעילות

ניהול בית העסק כרוך במערך שיקולים רבים, ומושפע לא רק מהתקציב שעומד לרשות החברה, אלא גם ממשאבי הזמן והמקום. ככל שמנהלי העסק יצטרכו לעסוק פחות בפרטים הקטנים, כך הם יוכלו לפנות את זמנם להתייחס לתמונה הגדולה. בדיוק מסיבה זו, עסקים רבים בוחרים לבצע מיקור חוץ גם בתחום הנהלת החשבונות. מיקור חוץ בתחום זה יאפשר להעביר את כל הנושא הגבייה המורכב לחברה חיצונית הבקיאה בתחום. כך מותירים את העיסוק החשוב הזה לגורמים מקצועיים, מה שמשאיר בידיהם של מנהלי בית העסק את הזמן הנחוץ כדי לבנות את התכנית העסקית הרצויה מבחינתם.


חיסכון בעלויות

ניהול משאבי האנוש בחברה הוא אחד מהתחומים שבהם משקיע בית העסק את מירב מאמציו. גיוס של כוח אדם איכותי ומתאים הוא תהליך ארוך המצריך גם כסף רב. גם לאחר שבוצע הגיוס, לא ברור תמיד אם אכן בוצעה הבחירה הנכונה, ולעתים חולפים חודשים עד שבית העסק מחזיר את ההשקעה שלו בעובד. ההכשרה של העובד מצריכה גם את סיועם של העובדים הוותיקים, ובמקרים רבים נדרש העובד החדש לעבור קורסים שונים ותכניות הכשרה אחרות. לעומת זאת, כאשר בוחרים בחברה למיקוד חוץ, המנהלים אינם נדרשים להטריד את עצמם בכל זה. הכשרתו של העובד הופכת להיות אחריותה של החברה החיצונית, ובית העסק יכול להיות בטוח כי הוא זוכה לקבל עובדים מיומנים ומנוסים בתחומם.


להתמקד במה שחשוב

הקמה של עסק אינה דבר פשוט, ורבים מתלבטים במשך שנים רבות, עד שהם מחליטים לבסוף לממש את השאיפות שלהם ולתת את הבמה הראויה לחזון העסקי שלהם. אלא שהעבודה היומיומית בבית העסק גוזלת זמן יקר. הצורך לטפל בבעיות יומיומיות שצצות בפתאומיות ולדאוג לתפקוד השוטף את המשרד, משכיח לעתים מן המנהלים את הסיבה שבגללם התחילו בדרך זו. מיקור חוץ יפנה למנהלים את הזמן הנדרש לעסוק בחזון של העסק ובבניית דרכו העתידית.

12 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page