top of page

תוכנות אנטי וירוס עדכניות ומומלצות 2018

בשנות השבעים של המאה ה-20 יצאו לשוק המחשבים האישיים הראשוניים, ושנים ספורות אחר כך, בשנות השמונים, הופיעו הווירוסים הראשונים. אלא שאם בשנות השמונים מספר הווירוסים היה מוגבל, הרי שכיום קיימים תוכנות רבות


בשנות השבעים של המאה ה-20 יצאו לשוק המחשבים האישיים הראשוניים, ושנים ספורות אחר כך, בשנות השמונים, הופיעו הווירוסים הראשונים. אלא שאם בשנות השמונים מספר הווירוסים היה מוגבל, הרי שכיום קיימים אינספור וירוסים בעלי רמות תחכום שונות ומטרות שונות. על כן, להלן מדריך קצר בדבר תוכנות האנטי וירוס המומלצות לשנות 2018.


כמה מילים לפתיחה

לפני שמתחילים לסקור את התוכנות השונות, חשוב לציין כמה פרטים חשובים הנוגעים לנושא. יש מי שמחליט לוותר על השימוש באנטי וירוס מתוך מחשבה שהוא יודע היטב לזהות סימנים חשודים ולמחוק קבצים נגועים שמקורם ברשת, אלא שלא כל וירוס ניתן בהכרח למחיקה, ולא כל וירוס קל לזיהוי. לשם כך בדיוק נועדה תוכנת אנטי וירוס, שכן מטרתה היא לסרוק באופן תמידי את מערכת המחשב ולחפש אחר איומים מסוגים שונים. זה המקום להזכיר כי קיימים שני סוגים של תוכנות אנטי וירוס: תוכנות הניתנות להורדה בחינם, ותוכנות בתשלום. תוכנות חינמיות יכולות להתאים למחשב האישי בבית, אך פעמים רבות הן אינן מאתרות את כל סוגי הווירוסים ואינן בהכרח מסוגלות לבצע ניקוי של מחשב נגוע. תוכנות אנטי וירוס בתשלום לעומת זאת מספקות הגנה מקיפה הרבה יותר, הפועלת גם און-ליין וגם אוף-ליין, ופעמים רבות גם מאפשרת לנקות מחשב נגוע. בשל כך, במיוחד כאשר מדובר במחשב המשמש את בית העסק, כדאי לשקול להיעזר בתכנת אנטי וירוס בתשלום.


תוכנת נורטון

תוכנת האנטי וירוס של נורטון היא אחת המצליחות ביותר, גם בתחום הביתי וגם בתחום העסקי. מלבד הגנה מפני וירוסים שונים היא גם מספקת אבטחת גלישה, אנטי פישינג ואנטי ריגול, ומאפשרת לבצע ניקוי של הכונן הקשיח. אפשר להתקין אותה גם ב-PC וגם ב-MAC ואפילו במכשירים אחרים הפועלים על בסיס אנדרואיד או iOS. זוהי תוכנה שניתן להתקין על מספר מחשבים שונים, והיא ידידותית וקלה לשימוש ולהתמצאות. החברה גם מחזיקה בשירות לקוחות המספק תמיכה בשפה העברית – מצרך לא בהכרח נפוץ בתחום המחשוב. הורים גם ישמחו לגלות כי היא כוללת פונקציה של בקרת הורים, ומנהלי בתי עסק שלהם ציוד תקשורת רב, יכולים להיות רגועים – התוכנה מאפשרת גם גיבוי נתונים.


Bull guard

תוכנה מומלצת נוספת היא ה-Bull Gaurd המתאימה גם לשימוש במחשב הפרטי וגם לשימוש במחשב העסקי והיא מחזיקה בשירות לקוחות הפעיל 24 שעות ביממה. היא מאפשרת לבחור בין שלוש תוכניות שונות ברמות הגנה שונות. הרמה הבסיסית כוללת  Antivirus סטנדרטי, הרמה השנייה נקראת Internet Security ובמסגרתה זוכה הלקוח לקבל גם גיבוי מוצפן לענן, בקרת הורים, וחומת אש. הרמה השלישית והמקיפה ביותר נקראת Premium Protection והיא כוללת גם סריקה של הרשת הפנימית והגנה מהודקת הרבה יותר. חשוב לציין כי שירות הלקוחות ניתן בשפה האנגלית בלבד, ולא בעברית.


Bitdefender

אחרונה וחביבה מאוד, תוכנת אנטי וירוס שזכתה לשבחי הביקורת, ה-Bitdefender. את התוכנה ניתן להוריד בחינם, אך מי שמעוניין בהגנה טובה יותר, מומלץ שיצטייד בתוכנה המוצעת תמורת תשלום. התוכנה תומכת במגוון מערכות ההפעלה הקיימות בשוק – Mac, Windows, לינוקס ואף מספקת שירות גם למכשירים ניידים. ישנן גרסאות המותאמות יותר לשימוש ביתי ועל כן כוללות גם בקרה הורית, וישנן גרסאות המותאמות יותר לעסקים ומאפשר גיבוי והגנה רב שכבתית. בעלי עסק שעבודתם השוטפת כוללת מרכזיות, יוכל להיעזר בתוכנה זו הכוללות גרסאות רבות בהתאם להגנה הרצויה. תוכנה זו גם אינה גורמת להאטה בפעילות המחשב, וזהו יתרון נוסף למי שבוחר בה.


לסיכום, בשוק קיימות היום תוכנות אנטי וירוס רבות המותאמות לצרכים שונים, פרטיים או עסקיים. לפני קבלת ההחלטה באיזו תוכנה לבחור, כדאי להגדיר מהם הצרכים של המשפחה או הארגון, ומהי רמת ההגנה הרצויה. חשוב לדעת כי במקרים רבים ניתנת אפשרות להתנסות חינם לזמן מוגבל, ואם ישנה התלבטות, מומלץ מאוד להיעזר בכלי זה.

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page