top of page

חמש סיבות לניהול מיקור חוץ

עודכן: 12 במאי 2019

שוק העבודה עבר שינויים רבים בשנים האחרונות במטרה להביא לייעול מקסימלי של תהליכי העבודה. מיקור חוץ הוא אחד האמצעים המשמשים חברות רבות המעוניינות להגדיל את האפקטיביות של בית העסק.


שוק העבודה עבר שינויים רבים בשנים האחרונות במטרה להביא לייעול מקסימלי של תהליכי העבודה. מיקור חוץ הוא אחד האמצעים המשמשים חברות רבות המעוניינות להגדיל את האפקטיביות של בית העסק. הוא עשוי להועיל במיוחד במקרים שבהם נדרשת מרכזיה לעסקים וכאשר יש צורך בפתרונות תקשורת. לכל המתלבטים – להלן סקירה קצרה של חמש סיבות שהופכות את מיקור החוץ לכלי יעיל עבור כל בית עסק.  


התמקדות בעיקר

מנהלים של עסקים קטנים ובינוניים חוששים לעתים לעשות שימוש במיקור חוץ. לשיטתם, שימוש באמצעי זה אינו נחוץ כאשר מדובר בבית עסק קטן שאינו מצריך כוח אדם רב. אלא שלעתים קרובות דווקא במקרים אלו יכול מיקור החוץ להועיל  מאוד. כל מנהל מעוניין שהעסק שלו יגדל ויתפתח אך לא תמיד עומדים לרשותו משאבי הזמן הנחוצים לשם כך. צמיחת עסק מצריכה השקעה רבה, מחשבה ובניית תכנית עסקית מסודרת; במצב שבו עסוק המנהל בניהולו של צוות העובדים, אין ביכולתו לפנות את הזמן הנחוץ לשם פיתוח העסק. אך כאשר בוחר המנהל להיעזר בשירותי מיקור חוץ, האחריות לגיוסו של כוח אדם חדש ולהכשרתו עוברים לחברה חיצונית ומיומנת. בידיהן של חברות מיקור חוץ הכלים והניסיון בגיוס כוח אדם מתאים ומוכשר, ומנהל בית העסק יכול להיות בטוח כי העבודה המבוקשת נעשית באופן מקצועי ויעיל. כך יכול מנהל בית העסק להתמקד במה שחשוב באמת - צמיחתו של בית העסק.


חיסכון בעלויות

גיוס של כוח אדם איכותי ומהימן הוא משימה מורכבת ביותר, ולעתים קרובות נאלצים מנהלי העסק להתמודד עם גיוסים לא מוצלחים של כוח אדם לא מתאים. הליך הגיוס עצמו הוא הליך שעלותו יקרה, לעתים קרובות הוא כרוך במבחנים רבים שמלבד כסף, מצריכים גם השקעה של זמן יקר. בחירה בחברה למיקור חוץ מאפשרת למנהל העסק להימנע משלב זה, ולהותיר את תהליך הגיוס של כוח האדם בידיהם המיומנות של אנשי מקצוע שכבר צברו ניסיון רב בתחום זה. כך יכול ניתן לצמצם באופן משמעותי את עלויות גיוס כוח האדם ולזכות בעובדים איכותיים המתמחים בתחום המבוקש. החיסכון אינו מתמצה בגיוס העובדים בלבד, אלא גם בניהולם. מנהל בית העסק אינו נדרש לעסוק בתשלום לעובדים, או לדאוג למילוי זכויותיהן הסוציאליות. כל עניינים אלו מטופלים בידי חברת מיקור החוץ, וחוסכים למנהל העסק זמן וכסף יקרים.


עובדים מיומנים

מנהלי בית עסק המבצעים את גיוס העובדים בכוחות עצמם יודעים כי לעובד חדש נדרש זמן הסתגלות ממושך לעתים, במיוחד כאשר מדובר בעבודה מקצועית וספציפית. כך, פעמים רבות עבודתו של המגויס החדש הופכת לאפקטיבית וליעילה רק לאחר מספר חודשים. בחירה בחברה למיקור חוץ מאפשרת לבחור מראש בעובדים מיומנים ומקצועיים שכבר צברו ניסיון בתחום הנדרש ואינו נזקקים להכשרה ממושכת. באופן זה, יכול מנהל בית העסק להיות בטוח כי הוא יזכה לעובדים איכותיים ומיומנים.


תוצאות איכותיות

על מנת שעסק יוכל להתפתח ולשגשג, נדרשים העובדים לתפוקת עבודה גבוהה. לצד התפוקה חשוב לא פחות למנהל בית העסק להשיג תוצאות איכותיות ברמה גבוהה. עבודה איכותית ויעילה נדרשת במיוחד כאשר קיומו בית העסק נשען על מאגר לקוחות. במצבים שבהם נפגעת יכולתו של העסק לספק פתרונות מתאימים לקהל הלקוחות שלהם, עלולים להיווצר הפסדים משמעותיים. האפשרות לבחור בעובדים מיומנים בסיועה של חברת מיקור חוץ, תבטיח את איכות העבודה ואת המשך שביעות רצונם של הלקוחות.


הסתמכות על מאגר יידע רחב

כל בית עסק מפתח את ההתמחות שלו בתחום ספציפי, ועל כן מנהל העסק בונה את הבקיאות שלו בדרך כלל בכיוון מסוים. בשל כך, לעתים מפתחים מנהלים נקודת מבט מסוימת וראייה עסקית שהם תוצר של ניסיונם הרב. אך לעתים דווקא כאשר נעזרים בחברה חיצונית זוכים לקבל נקודת מבט רעננה וחדשה המאפשרת לימוד של שיטות עבודה חדשות ויעילות הרבה יותר. חברת מיקור חוץ מחזיקה בידה יידע נרחב בכל הנוגע לתהליכי עבודה שונים, ועל כן יש באפשרות בית העסק ליהנות מיתרון זה. מנהל העסק יכול באמצעותה של חברת מיקור החוץ לקדם את תהליכי העבודה ואת פעולת בית העסק בכלל.


הסיבות שפורטו לעיל מציינות רק חלק מיתרונות השימוש בחברת מיקור חוץ. מנהל שחש כי ניהול כוח האדם מכביד על התפתחות בית העסק שלו – מומלץ בהחלט שישקול את האפשרות להיעזר במיקור חוץ.

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page